top of page

Ayvalık'tan Fırtına'ya

Vadiye taşınmamın 10. Yılını kutlamak amacıyla, sevdiğimiz ve yeteneklerine hayran olduğumuz insanları buraya davet ederek, hem kendimiz için, hem de buraya gelmek isteyen ama farklı bir deneyim yaşamak isteyen insanlar için anılarımıza kazıyabileceğimiz etkinliklere devam ediyoruz.


1-2-3 Kasım’da Çamlıhemşin’de güzel bir buluşmamız daha olacak. Bu yıl düzenlediğimiz ikinci etkinlik. Eylül’de' Fırtına’da Yenilen'’i yaptık, hayal ettiğimizden daha güzel bir 3 gün geçirdik.


Önümüzdeki hafta sonu ise Ayvalık’tan arkadaşlarım ve kardeşim Özay, bize dağlarda Ege esintisi ve keyfi yaşatacaklar.


Trata Ayvalık, Ayvalık ve civarında, yeri her gün değişen gezici bir lokanta. Oluşumun kurucusu ve bizzat herşeyi Tayfun, Trata projesini bu yaz hayata geçirdi. İlk andan itibaren hayranlıkla takip ettim. Ayvalık’a gittiğimde Trata deneyimini yaşadıktan sonra, Tayfun’un ne kadar özel ve ruha dokunan bir iş yaptığını iyice anladım. Trata deneyimi sadece yemek ya da içkiden ibaret değil. Herşeyin, heryerde bir anda var olabileceğini, plansızlıkla organize olunabileceğini, duvarlara, mekanlara ihtiyaç olmadan lüksün yeniden tanımlanabileceğini hissettiren özel bir deneyim.


Trata ile beraber yıllardır planladığımız ama fırsat bulamadığımız başka bir şey daha gerçekleşecek. Orman Cunda barını ve gizli sırlarını getirecek. Orman’ın barmeni Deniz’in çalkaladığı kokteylleri dağlara karşı yudumlayacağız. Deniz, buradaki meyveler ve çeşitli aromatik bitkilerle nasıl güzel kokteyller yapabileceğimizi gösterecek.


İşte şimdi bunlar bize geliyor :) Biz de başkalarıyla paylaşacağız.


Bazen insan, keşke şimdi şurada olsam, ya da şu yemeği yesem, şunu görsem diye özlem duyar. Dağlarda yaşayan ve burayı çok seven biri olmama rağmen, Ege’nin yumuşak esintisine, hafifliğne, insanı dinginleştiren kokusuna hep özlem duyarım. Oradaki dostlarım da, biraz dağlara gelsek, oranın havasını solusak, orada birşeyler yapsak derler. İşte bu buluşmalar bu özlemlere yanıt olarak başladı.

Sevdiğimiz insanlar, mekanlar ya da oluşumlar bizden çok uzakta olabilir. Ama bir araya gelmek, beraber birşeyler yapmak çok mümkün. Türkiye’nin en batısından, en doğusuna doğru esecek bu güzel rüzgarı yakalamak isterseniz bize moyymini@gmail.com’dan ulaşabilirsiniz.

Comments


bottom of page